HAZIRLIK İŞLEMLERİ

İhtiyaç programının belirlenmesi, standartlara ve yönetmeliklere uygun verinin toplanması, mimarın deneyimi ve bilgisi arttıkça bu aşama daha kısa sürelerde tamamlanır. İhtiyacın projenin başında net bir şekilde belirlenmesi bu veriye göre projeye başlanması proje süreci için kritik öneme sahiptir.

Mimari, statik, elektrik, mekanik ve peyzaj projelerinin maliyetleri ayrı ayrı çıkarılır. Proje maliyetindeki oranları ve toplam maliyet ayrı ayrı belirtilir. Projede kullanılan her malzeme ve yapım şartlarının açıklandığı teknik şartname de bu aşamada oluşturulur.

BETONARME UYGULAMALARI

Yapıların tasarım aşamaları, yapılara etkiyen yükler, sürekli kiriş, tek doğrultuda çalışan döşemeler, çift doğrultuda çalışan döşemeler, kolonlar, temeller, bodrum perdeleri, merdivenler ve dayanma duvarlarının tasarımı, yatay yük analizi ve depreme dayanıklı yapı tasarımları için Ekip Bodrum kusursuz hizmet vermektedir.

TAŞ DUVAR UYGULAMALARI

Çeşitli renk ve dokularda kültür taşı, doğal taş, patlatma taş çeşitleriyle duvarlarınızın düz ve klasik görünümünü değiştirmek ve uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeyen taş kaplama ürünlerini mekanlarınızda kullanarak, şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

DUVAR ÖRÜM UYGULAMALARI

Genellikle bir alanı daha kullanışlı hale getirmeye olanak veren ve tadilat yaptırmak isteyen kişilerce de sıkça başvurulan yöntem olan duvar örmek daha yaşanılabilir alanlar elde etmenizi sağlar.

ŞAP UYGULAMALARI

Tesviye betonu dökülmüş yüzeyi dış ortamın negatif etkenlerinden korumak için kullanılan şap işlemi beton yüzeylerde kullanılacak alanın ömrünü uzatmaktır. Farklı özel amaçlar için kullanılacak yüzeylerin özelliğine uygun yer kaplaması yapmaktır.

SIVA UYGULAMALARI

İnşaatların kaba halinin bitimi sonrası ince işlere geçişteki ilk uygulamadır. Boyadan önce duvarlara ve tüm yüzeye uygulanır. Sıvanın amacı yapıyı korumak, su ya da rutubet geçişine engel olmak, düzgün yapılamamış imalat yüzeylerini düzeltmektir, bu nedenle sıvaya son derece özen göstermek gerekir. Sıva, kaba ve ince olarak genellikle iki tabaka halinde vurulur.

İZOLASYON UYGULAMALARI

Mekanların uzun süreler su problemi yaşamadan kullanılabilmesi ancak doğru tasarlanmış ve uygulanmış bir su izolasyonu ile mümkündür.

 • Bina Temeli Isı, Ses ve Su İzolasyonu
 • Çatılar için Isı, Ses ve Su İzolasyonu
 • İç & Dış Cephe İzolasyonu
 • Su İzolasyonu
 • Ters Tavan İzolasyonu
 • Sıkma Köpük İzolasyonu

İÇ-DIŞ CEPHE BOYA

İç mekanlarda boyaların uygulanacağı yüzeylere göre çeşidi, özelliği, kullanım şekli değişiklik göstermektedir. Herhangi bir mekanın boyatılması sırasında seçilen boyanın dokusu da en az rengi kadar önem taşımaktadır. Boya firmalarınca binlerce rengin yanı sıra, duvar ve tavan yüzeylerinde farklı bir atmosfer oluşturan veya değişik hisler uyandıran doku seçenekleri de sunulmaktadır.

Dış cephe boya uygulamalarının performansını, kullanılacak boyanın dayanıklılığı kadar işçilik kalitesi de etkilemektedir. Hatalı yapılan dış cephe boya uygulamalarının faydadan çok zarar getirmektedir. Yüzeylerin iyi incelenmesi, doğru yüzey hazırlıkları ve doğru boya sistemlerinin tekniğine uygun şekilde uygulanması gerekir.

ALTYAPI UYGULAMALARI

Gerekli olan yol, su, elektrik, gaz, kanalizasyon, peyzaj, çevre ve ulaşım gibi donanımların tümü, ilişkisel sistemin fiziksel bileşenleri altyapı olarak tanımlanmaktadır.

Atık su, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, drenaj, evsel bağlantılar, altyapı boru hatları ve şebeke sistemleri, ızgaralı kanal sistemleri, rögarlar ve suyun drene edilmesi ile ilgili inşaat kalemlerinin tümünü projelendirip uygulamaktayız.

ELEKTRİK TESİSATI

Elektrik tesisatı; teknik bilgi ve tecrübe isteyen bir iş koludur. Arızalar, onarımlar ve tamamen elektrik tesisat döşemelerinde ekibimizin profesyonel ve alanında uzman kişilerden oluşması verdiğimiz hizmetin de kalitesi ile doğru orantılıdır.

 • Priz tesisatları
 • Komple yapı elektrik tesisatları
 • Kombi tesisat çalışmaları
 • Klima tesisatları
 • Telefon ve internet kablo tesisatları
 • Aydınlatma tesisatları
 • Yangın ihbar sistemi tesisatları
 • Elektik akımı ile çalışan tüm yapı gereçleri konusunda bakım, onarım ve tesisat çalışmaları

SU TESİSATI UYGULAMALARI

Profesyonel ustaları ve son teknoloji ekipmanları sayesinde su tesisatı tamirinden bakım ve yenilemeye, montajdan su kaçağı tespitine kadar su tesisatı hizmetini size en güvenilir şekilde sunar.

Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözeriz.

ALÇIPAN VE BOARDEX UYGULAMALARI

Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

BoardeX, neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır. BoardeX, üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, yüksek dayanıma sahip mükemmel bir levhadır.

ZEMİN VE DUVAR DÖŞEME

İnsanlar üzerinde rahatlatıcı bir etki bırakan, tasarımındaki sadeliği ile şık ama yalın mekanlar yaratmanıza olanak sağlayan zemin ve duvar döşemeleri sadeliği ve yalınlığının yanı sıra şıklığı ile de dikkat çekiyor. Sakin ama cezbedici bir yaşam alanı yaratmanıza olanak veren döşemeler, farklı ebat ve renk alternatifleri bulunuyor.

CAM VE AYNA UYGULAMALARI

Evinizin şıklığını artıran son teknoloji kullanılarak üretilen ve birçok alanda kullanabileceğiniz cam ve aynalar, evinizin ve iş yerlerinizin tamamen sizin zevk ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan ürünlerin başlıca kullanım alanları arasında duvar panoları, kapı camları, cam bölmeler, salon aynaları, banyo cam kapıları, ofis ara bölmeleri gelmektedir.

MOBİLYA UYGULAMALARI

Ev ve ofislerdeki gereksinimlere ve küçülen yaşam alanlarına uygun mobilya tasarlamak ve üretmek amacıyla ürün ve mekan tasarımı, projelendirme ve uygulama alanlarında yaptığımız çalışmalarındaki temel ilke, gelişen ve değişen gereksinimlere uygun estetik çözümleri ekonomik olarak üretmektir.

DEMİR KONSTRÜKSİYON

Demir konstrüksiyon konusunda profesyonel olan firmamız; fabrikalar, sanayi yapıları, prefabrik yapılar, spor tesisleri, hangarlar, paslanmaz korkuluk , depolar ve evlerimizin çatıları vb. projelerde hizmet vermektedir.

KORKULUK UYGULAMALARI

Malzemelerin seçimi ve korkuluk şekli, merdiven genel görünümü üzerinde büyük bir etki yaratır ve bir merdivene entegre edilmesine yardımcı olur. Konvansiyonel olarak öne çıkmasını sağlar Korkuluklar çok çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Metal en yaygın olanıdır. Cam kullanılırsa daha güvenli hale getirmek için cam işleme tabi tutulmalıdır.

ÇATIUYGULAMALARI

Çatı modelleri, bir çok alternatif sunmakta olmasına rağmen, yapının özelliklerine göre doğru çatı modeli seçilmesi hem yalıtımın daha iyi yapılmasını hem de daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Villa Çatı Modelleri, Klasik Kiremit Çatı Modelleri, Tonoz Çatı Modelleri, Sandviç panel Çatı Modelleri, Kapı Önü ve Kış Bahçesi Çatı Modelleri, Bakır Çatı Modelleri, Cam Çatı Modelleri, Fabrika ve İş yeri Çatı Modelleri, Uzay çatı modelleri, membran çatı modelleri, Ondu line çatı modelleri gibi en çok kullanılan modeller sunmaktadır.

PERGOLE

Yapılara veya binalara bağlanmış olan ya da bağımsız olarak tek başına yükselen, çatısında sıvı izolasyonu bulunmayan gölgelik oluşturmak maksadıyla yapılan farklı çatı şekilleri ve malzemelerine sahip yapıları temsil etmektedir. Ahşap Pergola ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.

DIŞ CEPHEUYGULAMALARI

Isı, su ve ses yalıtımı sağlayarak yapıyı dış hava koşullarına karşı koruyan, aynı zamanda yapının çehresini oluştururken mimari tarzını tamamlayan dış cephe kaplamaları yapınızın çeşitli alanlarda faturalardan tasarruf etmesini de sağlamaktadır.

KABA PEYZAJ UYGULAMALARI

Taahhüt ettiği uygulamalardan kesin kabul sürecine kadar sorumlu olup, zamanında teslim etmek üzere iş organizasyonu yaparak çalışmalarını sürdürmekteyiz. Döşeme ve kaplamalar, traverten, mermer, doğal ve dekoratif taşlar, kayrak taşları, granit, bazalt, travers, ahşap, kauçuk zemin kaplama, taş ve betonarme duvarlar, peyzaj donatı elemanları, pergola, kameriye, ahşap deck, saksı, çöp kutusu, süs havuzu, spor sahaları ve spor ekipmanları, çocuk oyun elemanları gibi parçaları birleştirerek özgün tasarımlar üretiyoruz.

PROJELENDİRME

İhtiyacın ortaya çıkmasından şantiye aşamasına kadar disiplinli bir çalışma süreci gerektirir. Her aşamada sonraki aşamalar göz önünde bulundurularak projenin ilerletilmesi zaman ve maliyet kazandırmaktadır. Bu koşullara uygun çalışma da deneyim ve teknik bilgi gerektirir. Ekip Bodrum büyük, orta ve küçük ölçekli birçok mimari projede yer alan deneyimli ekibiyle her projenin kendine özgü gerektirdiği sistematiği çalışma prensibi olarak benimser, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak en verimli proje sürecini gerçekleştirir.

Phone icon
İLETİŞİM
WhatsApp icon
WHATSAPP